Bitirme Çalışması Süreci Hakkında Güncel DuyuruTüm Duyurular
07
MAY

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Senatosunun 21 Nisan 2020 tarihinde almış olduğu karar çerçevesinde yarıyıl sonu (final) sınav tarihleri Covid-19 salgınının ilerleme sürecine göre belirlenecek olup, sınavlardan en az 15 gün öncesinde gerekli duyurular yapılarak ilan edilecektir. Bu kapsamda bitirme çalışması takvimi aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

 

1.Final sınavlarının ilk gününden 13 gün önce, tüm takımlar hazırladıkları bitirme çalışması kitapçık taslaklarını danışman öğretim üyelerine e-posta ile göndereceklerdir. Danışmanlarından 5 iş günü içinde bitirme çalışması kitapçık taslaklarındaki eksiklik/düzeltmeler ile ilgili geri dönüşleri alacaklardır.

 

2. Tüm takımlar, danışmanlarından aldıkları düzeltmelere göre bitirme çalışması kitapçıklarını tamamlayarak, format onayı için final sınavlarının ilk gününden 4 iş günü öncesine kadar ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine e-posta olarak göndereceklerdir. Finallerin ilk gününden önceki son iş gününe kadar Bitirme Çalışması Komisyonu format hatalarının düzeltilmesi için eksik ya da yanlış olan kısımları sizlere e-posta ile bildirecektir.

 

3. Bitirme çalışması kitapçıklarının son teslimi için aşağıda açıklamalarda yer alan iki farklı durum oluşabilir:

 

a) Eğer final sınavları kampüste yapılacak olursa final sınavlarının ilk günü mesai saati bitimine kadar (saat 17.00) tüm takımlar, bitirme çalışması kitapçıklarından çalışma konularında bulunan jüri üyesi sayısı kadar nüshayı ve imzalı haldeki "FR1489-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Tasarım Projesi ve Bitirme Çalışması Teslim Formu”nu CD ile birlikte Bitirme Çalışması Komisyonu üyesine teslim etmelidir. İlgili yönetmelik maddesi gereği geç teslimler kabul edilmeyecektir.

 

b) Eğer final sınavları kampüste yapılmayacak ise bu durumda final sınavlarının ilk günü mesai saati bitimine kadar (saat 17.00) tüm takımlar bitirme çalışması kitapçıklarını pdf formatında jürilerinde bulunan tüm üyelere ve ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine e-posta ile iletmelidirler. İlgili yönetmelik maddesi gereği geç iletimler kabul edilmeyecektir.

 

Hepinize sağlıklı günler dileriz.

 

EHM Bitirme Çalışması Komisyonu ve EHM Bölüm Başkanlığı