BİTİRME ÇALIŞMASI KİTAPÇIKLARININ TESLİM SÜREÇLERİNİN GÜNCELLENMESİ HAKKINDATüm Duyurular
26
NİS

Sevgili Öğrencilerimiz,
 
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Senatosunun 21 Nisan 2020 tarihinde almış olduğu “Bahar Yarıyılı ve Sınavlar ile ilgili Senato Kararlarında” yer alan açıklamalar doğrultusunda bitirme çalışması taslaklarının danışman öğretim üyelerine iletilmesi ve akabindeki süreçler için tarihler güncellenmiştir.
 
 
Senato kararlarının 13. maddesi aşağıda yer almaktadır.
 
 
13. Bahar yarıyılında sadece Bitirme Çalışması, Bitirme Tezi, Planlama ve/veya Tasarım derslerini alan ve diğer teorik ve pratik çalışmalarını tamamlayarak mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin sadece bu derslere ait final sunumlarının UZEM sistemi üzerinden 5-6 Haziran tarihleri arasında yapılmasına karar verilmiştir. Bu maddeye göre sadece bitirme çalışması dersini alan ve diğer teorik ve pratik çalışmalarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrencilerin sunumları, 5-6 Haziran tarihlerinde UZEM sistemi üzerinden yapılacaktır.
 
 
Bu nedenle:
 
 
a) Bitirme çalışması dersini alan ve diğer teorik ve pratik çalışmalarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrencilerin yer aldığı takımlar 15 Mayıs Cuma gününe kadar bitirme çalışmalarını danışman öğretim üyelerine e-mail ile göndererek danışmanlarından 22 Mayıs Cuma gününe kadar geri dönüşleri almalıdırlar.
 
 
b) Danışmanlarından aldıkları düzeltmelere göre tezlerini tamamlayarak format onayı için 27 Mayıs Çarşamba gününe kadar ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine e-mail olarak göndermelidirler. 29 Mayıs Cuma gününe kadar Bitirme Tezi Komisyonu format hatalarının düzeltilmesi için eksik ya da yanlış olan kısımları sizlere e-mail ile bildirecektir.
 
 
c) İlgili takımlar format düzeltmelerini de yaparak 1 Haziran Pazartesi günü saat 19.00’a kadar kendi takımları için atanmış olan tüm jüri üyelerine bitirme çalışmalarını e-mail ile göndermelidirler. Yine bu takımlar 4 Haziran Perşembe günü saat 13.00’e kadar hazırladıkları poster sunumlarını kendi takımları için atanmış olan tüm jüri üyelerine e-mail ile iletmelidirler.
 
 
Sadece bitirme çalışması dersini alan ve diğer teorik ve pratik çalışmalarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrenciler dışındaki diğer öğrenciler için sunumlar daha ileri bir tarihte yapılacaktır. 21 Nisan 2020 tarihli Senato Kararları açıklanırken, yarıyıl sonu (final) sınav tarihlerinin Covid-19 salgınının ilerleme sürecine göre belirlenecek olduğu, sınavlardan en az 15 gün öncesinde gerekli duyuru yapılacağı da belirtilmiştir. Bu nedenle final tarihlerinin açıklamasının sonrasında finallerin ilk günü tezlerin son halinin tesliminin yapılmasını sağlayacak şekilde ilgili tarihler sizlere duyurulacaktır. Ancak final tarihleri açıklandıktan 1-2 gün sonrasında bitirme çalışmalarının danışman öğretim üyelerine incelenmek üzere gönderilmesi ve sonrasındaki süreçler başlatılacağı için bitirme çalışması dersini alan tüm öğrencilerimize mümkün olduğunca tezlerinin yazım aşamalarını tamamlamalarını tavsiye ederiz.
 
 
Bitirme Çalışması Komisyonu