BİTİRME ÇALIŞMASI DERSİNİN YENİ SÜREÇTE İŞLEYİŞİ HAKKINDATüm Duyurular
31
MART

Sevgili öğrenciler,

 

Bildiğiniz üzere ülkemiz ve tüm dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç içinde Bitirme Çalışması dersini alan öğrencilerimizin mağdur olmamaları için bahar döneminde aşağıda belirtilen açıklamalara göre Bitirme Çalışması süreçleri işleyecektir.

 

1-) Ara Raporların Teslimi: 10 Nisan Cuma günü saat 19.00’a kadar her takım, jürisinde bulunan tüm üyelerin e-mail adreslerine ve ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine ara raporlarını iletmelidirler.

 

Not1: Bu süreçte fiziksel olarak bir arada olmanız mümkün olmasa da internet üzerinden haberleşerek raporunuzu hazırlayabilirsiniz.

 

Not2: Jüri üyelerinizin e-mail adreslerine bölüm web sayfamızdan ya da AVESİS sayfalarından ulaşabilirsiniz.

 

2-) Ara Raporların Değerlendirilmesi ve Notların USIS e Kaydedilmesi: 17 Nisan Cuma günü saat 19.00’a kadar jüri üyeleri değerlendirme sonuçlarını Bitirme Çalışması Komisyonuna ulaştıracaklardır. 20 Nisan Pazartesi günü danışman öğretim üyelerine ortalama notlarınız iletilecek ve 23 Nisan Perşembe gününe kadar notların USIS e kaydedilmesi istenecektir.

 

3-) Bitirme Çalışmalarının 14. Hafta Sonuna Kadar Tamamlanması Hakkında: Süreçlerin aksamaması için olağan dönem işleyişine uygun olarak en geç 13. haftanın son iş günü olan 1 Mayıs Cuma gününe kadar Bitirme Çalışmalarınızı danışman öğretim üyelerinize e-mail ile göndererek danışmanlarınızdan 14. haftanın son iş günü olan 8 Mayıs Cuma gününe kadar geri dönüşleri almalısınız.

 

Not3: Bu süreçte donanım olarak çalışmalarını tamamlayamayacak takımlar simülasyon ile çalışmalarını yaparak tezlerini yazabilirler.

 

4-) Bitirme Çalışmalarının Teslimi: Normal süreçte bildiğiniz üzere finallerin ilk günü tezlerin Bitirme Çalışması Komisyonuna teslim edilmesi gerekiyordu. Bu sürece eşdeğer olarak 15. haftanın ilk günü olan 11 Mayıs Pazartesi günü saat 19.00’a kadar tüm takımlar jürilerinde bulunan üyelerin e-mail adreslerine ve ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine tezlerinin son halini iletmelidirler.

 

5-) Bitirme Çalışması Poster ve Sözlü Sunumların Yapılması: Daha sonra duyurusu yapılacak olan tarih için takımların posterlerini jürilerinde bulunan üyelerin e-mail adreslerine ve ehmprojekomisyonu@gmail.com adresine göndermeleri gerekecektir.

 

Sözlü sunumlar da mümkün olursa her grup için UZEM üzerinden açılacak sanal sınflarda yapılacaktır. Sözlü sunumlar için süreç netleştiğinde sizlere duyurulacaktır.